Logo Garbatka ZSP

News

News zdjęcie id 289

WIECZÓR (NASZYCH) LAUREATÓW Z ADAMEM ZAGAJEWSKIM

04.12.2019

 

 

 

29 listopada o godzinie 18 w Domu Kultury „Kolorowa” (Warszawa Ursus) rozpoczął się Wieczór Laureatów XVII Mazowieckiego Przeglądu Recytatorskiego Jednego Poety. Przegląd Twórczości Adama Zagajewskiego.

Gościem specjalnym uroczystego wręczenia nagród był Adam Zagajewski. Poeta, prozaik, eseista, krytyk literacki, tłumacz, twórca tłumaczony na wiele języków, laureat prestiżowych nagród literackich na świecie, od lat nominowany do Literackiej Nagrody Nobla przyjechał do Ursusa z Krakowa.

Zgromadzeni na gali goście, młodzi interpretatorzy, finaliści Przeglądu Recytatorskiego Twórczości Adama Zagajewskiego mieli okazję spotkać się z Poetą, wysłuchać, jak czyta swoje wiersze, następnie opowiada o poezji w rozmowie z Antonim Baniukiewiczem, jurorem konkursu, reżyserem.

Z ogłoszonych wyników przeglądu dowiedzieliśmy się, że Marta Bednarczyk z klasy III Technikum Leśnego z Garbatki-Letniska zajęła trzecie miejsce. Do konkursu zgłosiło się około stu osób z Mazowsza, wyłoniono czternastu laureatów w drugim etapie i m. in. cztery miejsca drugie i trzecie. W gronie wyróżnionych dziewięciu osób znaleźli się z Technikum Leśnego z Garbatki-Letniska: Paweł Wójcik (III TL) i Krystian Flisiński (II TL).

W pierwszym etapie (6. 11.) nasi przyszli leśnicy recytowali utwory: Marta - „Jak kończą klowni”, „Mały autoportret”, Paweł - „Umarł Krzyś Michalski”, „K. I. G”, Krystian - „Stroiciel fortepianu”, „Twarze”. W drugim etapie (21. 11.): Marta - „Jak kończą klowni”, „Rawenna”, Paweł - „Umarł Krzyś Michalski”, „Bezbronna”, Krystian - „Stroiciel fortepianu”, „Nie myślał o estetyce”.

Marta jako pierwsza ze zwycięskiej czternastki zaprezentowała wiersz „Jak kończą klowni” przed siedzącym w pierwszym rzędzie jego Autorem.

Wszyscy laureaci dostali od organizatorów imprezy pamiątkowe dyplomy z podpisem Gościa Specjalnego, wydane w tym roku zbiory twórczości Adama Zagajewskiego: poezje „Prawdziwe życie” i eseje „Substancja nieuporządkowana”.

Z takim pakietem ustawili się w kolejce po autografy.
Piękny, niezapomniany wieczór. Jak dar. Więc wdzięczność i także gratulacje dla Naszych Laureatów.

 

(ed)

http://kolorowa.arsus.pl/…/Wyd…/2019/LISTOPAD/werdyktjury.pd

 

 

 

 

 

 

Dyrektor Zaprasza

Mirosław Dziedzicki

tel. (48) 621 00 47

zsdwgarbatce@poczta.onet.pl

admin. Jacek Popis

kierownik.internat@

drzewna.net.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.