Logo Garbatka ZSDiL

News

News zdjęcie id 265

DZIEŃ SPORTU W ZESPOLE SZKÓŁ DRZEWNYCH I LEŚNYCH W GARBATCE-LETNISKU ,,ORLIK 2012”

24.09.2019

 

 

W dniu 19.09.2019 roku, w Zespole Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce-Letnisku odbył się festyn sportowy. Uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na to niezwykle dla nich atrakcyjne wydarzenie. Pod opieką wychowawców i nauczycieli udali się na pobliskie boisko ,,Orlik 2012” i uczestniczyli w turniejach i rozgrywkach sportowych.  Najważniejszym punktem tegorocznego dnia sportu był turniej piłki nożnej o puchar Dyrektora Szkoły, imprezami towarzyszącymi były:  konkurs wyciskania sztangi 40-kilowej, konkurs celności rzutu do kosza, konkurs rzutu piłką lekarską, konkurs rzutu beretem, konkurs hula hop,konkurs strzelecki i mecz siatkówki dziewcząt. Punktualnie o godzinie 8.30 wice-dyrektor szkoły, pan Bogusław Szumilas w towarzystwie kadry nauczycielskiej i uczniów szkoły oficjalnie otworzył dzień sportu, życząc wszystkim samych zwycięstw. Niestety życzenia te nie mogły się spełnić ponieważ zwycięstwa, lecz także porażki to nieodłączne elementy rywalizacji sportowej.

Wydarzeniem, na które z niecierpliwością i zaciekawieniem czekało wiele osób był konkurs hula-hop. Uczestnicy tej konkurencji zaprezentowali się rewelacyjnie, umiejętnościami i zwinnością ruchów zaskakując postronnych obserwatorów. Największą gracją, zwyciężając w tym konkursie,  wykazała się uczennica klasy III TD Paulina Senator.

 W szkole prężnie działa grupa uczniów, miłośników sportów siłowych, którzy regularnie uczęszczają na siłownię szkolną. Dlatego też w tym specjalnym dniu nie mogło zabraknąć konkurencji, w której mogliby pokazać swoje możliwości. W wyciskaniu sztangi 40-kilowej bezkonkurencyjny okazał się uczeń klasy IIITD Jan Jarosz, W konkursie celności rzutu do kosza najlepszy był Rychlicki Adam z klasy I TL. Konkurs rzutu piłką lekarską wygrali w rywalizacji dziewcząt – Izabela Kuś, a wśród chłopców Kacper Błędowski z klasy I TL.  Najcelniejszym okiem w rywalizacji strzeleckiej wykazał się uczeń klasy II TD Dawid Liberski, rzut beretem wygrał Patryk Wiaderek z klasy IV TL. W meczu siatkówki zwyciężyła drużyna której kapitanem była Izabella Kuś.

 Po rozstrzygnięciu meczów i konkursów towarzyszących, wszyscy w napięciu oczekiwali na wyłonienie triumfatora w głównym punkcie dnia sportu, a mianowicie na zdobywcę pucharu Dyrektora Szkoły.

Po zaciętej i stojącej na wysokim poziomie rywalizacji triumfatorem tych prestiżowych rozgrywek została reprezentacja klasy IV TL i TD. Najlepszym strzelcem turnieju, okazał się uczeń II TD – Szymon Skwarek, który strzelił 8 bramek.  Na zakończenie dnia sportu  pan dyrektor Bogusław Szumilas  wręczył nagrody dla zwycięskich drużyn, oraz dla: najlepszego strzelca i dla laureatów poszczególnych konkursów.

 Podsumowując wydarzenie Pan dyrektor podziękował  organizatorom  oraz wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, dzięki któremu festyn został sprawnie przeprowadzony. Życzeniami dalszych sukcesów sportowych dla młodzieży, tegoroczny dzień sportu w Zespole Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce-Letnisku został zakończony.

Dyrektor Zaprasza

Mirosław Dziedzicki

tel. (48) 621 00 47

zsdwgarbatce@poczta.onet.pl

admin. Jacek Popis

kierownik.internat@

drzewna.net.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.