Logo Garbatka ZSDiL

Siłownia szkolna

 

 

 

 

Nadrzędnym celem kształcenia w szkole jest wspieranie pełnego rozwoju intelektualnego, emocjonalnego i fizycznego ucznia z uwzględnieniem jego zainteresowań i osobistych potrzeb. Jednym z głównych narzędzi do osiągnięcia wyżej wymienionych celów może być aktywność fizyczna na przykład na siłowni szkolnej. Każda forma ruchu uprawiana systematycznie, uczy wytrwałości w dążeniu do celu, wyrabia nawyk dbałości o higienę osobistą, uczy samodyscypliny i przyspiesza wszechstronny i harmonijny rozwój organizmu.

Jednym z najbardziej oczywistych i widocznych oddziaływań jest to, że trening z ciężarami poprawia napięcie mięśni. Utrzymanie mięśni w należytej kondycji wspomaga nasze codzienne wysiłki, przeciwdziała chorobom i wydłuża czas życia. Regularne treningi pobudzają metabolizm i powodują spalanie większej liczby kalorii.

Uczniowie, którzy rozpoczynają ćwiczenia w naszej siłowni powinni kierować się następującymi zasadami:

- zawsze należy stosować ćwiczenia rozgrzewkowe, które przygotują organizm do wysiłku.

-ćwiczenia rozpoczynamy z ciężarem dobranym do własnych możliwości. Początkowo zalecane jest aby ćwiczyć mniejszym ciężarem stosując większą liczbę powtórzeń (12-15) . Wraz ze wzrostem doświadczenia w treningu zwiększamy ciężary, a zmniejszamy liczbę powtórzeń (6-10).

- w miarę upływu czasu systematycznie zwiększamy obciążenia treningowe. Osiągamy to np. poprzez zwiększanie ciężarów lub zmniejszanie przerw między seriami.

- stosować urozmaicony trening ( częste zmiany wykonywanych podczas treningu ćwiczeń).

-prawidłowo łączyć ćwiczone grupy mięśniowe.

- stosować dietę dostosowaną do intensywnych treningów.

- należy pamiętać że czas poświęcony na regenerację i odpoczynek jest tak samo ważny jak sam trening.

Uczniowie którzy podejmą regularne treningi na naszej siłowni już po około trzech miesiącach zauważą w swoich organizmach trwałe zmiany funkcjonalne i anatomiczne. Wraz ze wzrostem wydolności poprawia się stan serca. Zdrowsze serce oznacza także obniżenie poziomu tętna, poprawienie wydolności naczyń krwionośnych i obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Ćwiczenia kulturystyczne powodują przyrost siły, poprawiają wydolność mięśni i korzystnie wpływają na układ kostny.

Siłownia otwarta jest dla wszystkich uczniów naszej szkoły na niektórych lekcjach wychowania fizycznego a także na zajęciach pozalekcyjnych:

Poniedziałek: 16.00 - 17.30

Wtorek: 16.00 - 17.30

Czwartek: 16.00 - 17.30

Piątek: 14.00 - 15.30

 

 

 

 

Dyrektor Zaprasza

Mirosław Dziedzicki

tel. (48) 621 00 47

zsdwgarbatce@poczta.onet.pl

admin. Jacek Popis

kierownik.internat@

drzewna.net.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.